Programy

Individuální tréninky

Díky individuálnímu tréninku, kdy trenér je k dispozici pouze vám, je možné dosáhnout lepších výsledků v kratším časovém horizontu. Ideální pro zdokonalení techniky, vhodné pro všechny věkové kategorie i výkonnostní úrovně, výhoda flexibilních časů, dle možností hráče.

Vypracování individuálního plánu

Každý hráč akademie absolvuje vstupní testy, které pomůžou nastavit individuální plán, pro dosažení maximální výkonnosti a skvělých výsledků. Plán se v průběhu výuky upravuje tak, aby pomáhal hráči k neustálému zlepšováni jeho výkonnosti.

Skupinový trénink

Skupinový trénink probíhá ve skupinách se 3-4 hráči. Vhodné pro začátečníky, kdy se hráči seznamují se základními postoji, údery, pohybem a herní taktikou. Stále se snažíme, aby tenis byl především zábavou.

Školička

Tenisová školička se snaží přiblížit tenis těm nejmenším a to především zábavnou formou. Snažíme se, aby si naši nejmenší hráči převzali základní tenisové dovednosti.

Doprovod hráčů na turnaje

Tento program nabízí kompletní servis pro hráče, účastnících se různých turnajů, a to jak v tuzemsku, tak v zahraničí. Zaměřujeme se na přípravu před zápasem, rady v průběhu hry, sledování statistických údajů pro vytvoření osobního profilu hráče.

Víkendové pobyty

Ať již s tenisem začínáte, nebo jste dlouholetým hráčem, nabízíme možnost víkendového pobytu, kdy na základě potřeb a přání našich klientů, připravíme indviduální program, zaměřený na zlepšení a procvičení hry, úderů či pohybu na antukovém dvorci. Možnost vyzkoušet Vaše schopnosti při tréninkovém zápasu.

Tenisový kemp ve Španělsku

PTA pořádá pravidelně tenisové kempy ve Španělsku. Naší hráči, kteří zde budou intenzivně trénovat, se zúčastni i mezinárodních turnajů.

Možnost využití stroje Genie

Nabízíme k využití nahrávací stroj The Genie od firmy Playmate. Vynikající způsob, jak procvičit a zdokonalit tenisovou techniku, zlepšit jistotu v úderech, zlepšit pohyb na dvorci.

Tělocvična s fitness stroji

Nedílnou součástí tenisové přípravy je i trénink v tělocvičně. Díky tělocvičně dokáží hráči rozvinout všeobecný fyzický font. Rozvíjíme čtyři základní schopnosti. Rychlost, sílu, vytrvalost a koordinaci. Zaměřujeme se na vytváření všestranného základu a následně i specializaci pro dosažení maximální sportovní připravenosti.

Konverzace v anglickém jazyce

Pro další kariéru,a to nejen tenisovou, je nutná vysoká znalost světových jazyků. Naše akademie zajišťuje konverzační hodiny v anglickém jazyce s rodilým mluvčím, které mají velmi důležitou roli při výuce cizího jazyka a kterých je na našich školách stále nedostatek.

Výuku tenisu také v anglickém jazyce

Díky zkušenostem z pobytu na tenisových akademiích v USA, zajišťujeme naši výuku i v anglickém jazyce.

V naší akademii používáme při tréninku nejrůznější pomůcky, neboť naší snahou je co nejkvalitnější výuka podaná zábavnou formou.

Regenerace v tenise

Jedním z prvků tréninku, které byly v dřívějších dobách velmi podceňovány, byla i výživa a regenerace. V poslední době se ale situace prudce obrací a výživa a regenerace se dostává do popředí zájmu u všech sportovců.

Pokud trenér a hráč chtějí zlepšovat formu, měla by se vysoká fyzická zátěž kompenzovat kvalitní regenerací. Správné využití regenerace může zvýšit intenzitu tréninku až o 30 %.

Regenerace je veškerá činnost, která vede k rychlému a úplnému zotavení všech tělesných i duševních procesů, jejichž klidová rovnováha byla nějakou předcházející činností narušena a posunuta do určitého stupně únavy. Regenerace je trvalou a neoddělitelnou součástí naší existence. Komplexní regenerace má kladný vliv na zdatnost, výkonnost i výkon.

Regenerace u tenisty by měla být zahrnuta do komplexní přípravy, kde má daleko významnější místo než v běžném denním životě. Proto se i my v PTA regeneraci plně věnujeme. Samozřejmostí jsou biologické prostředky regenerace jako např. sportovně-rekondiční masáže, kinesiotaping, různé metody z oblasti rehabilitace a kompenzační cvičení. V PTA nezapomínáme ani na psychologické prostředky regenerace. Zde má důležitou roli trenér, který by se měl starat o celkovou regeneraci: vhodný denní režim (důraz na dostatečný a plnohodnotný spánek), dále kvalitní výživa, relaxace, kompenzace jednostranného zatížení tenisty a také emoční a psychologické napětí.
Kontakty

PTA Kolín
V jezírkách 1530
Kolín - Vinice

+420 321 405 305
+420 725 826 069


e-mail:
recepce@pta-kolin.cz

Otvírací doba

Letní sezóna (duben – září)
Po - Pá: 8.00 - 21.00
So - Ne: 9.00 - 20.00
Zimní (halová) sezóna
Po - Pá: 8.00 - 21.00
So - Ne: 9.00 - 21.00

copyright 2013 pta-kolin.cz